Grzejniki kanałowe ukryte w posadzce są bardzo funkcjonalne w domach, mieszkaniach, a także w ogrodach zimowych.

Najłatwiej je zamontować w trakcie montowania nowej podłogi lub jej wymiany… Jest to zamiennik dla tradycyjnych grzejników ściennych w sytuacjach, gdy nie chcemy lub nie możemy ich zamontować ze względu na ograniczona ilość miejsca lub efekt wizualny. W skład gzrajnika kanałowego wchodzą:: wymiennika ciepła, koryta kanału oraz kratki/rusztu, która jest jedynym widocznym elementem. W posadzce umieszczony jest kanał, w którym znajduje się wymiennik ciepła jak i również wentylator, który powoduje wzrost wydajności ciepła grzejnika, w przypadku kiedy chcemy mieć pewność, że na pewno spełni swoją funkcję grzania. Dzięki wentylatorom mamy możliwość zastosowania mniejszych wielkościowo grzejników kanałowych, co jest bardzo przydatne w pomieszczeniach o niewielkim metrażu

System ogrzewania kanałowego to bardzo dobre rozwiązanie do ogrzania ogrodów zimowych.

Grzejniki kanałowe mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. Za pomocą sterownika można dowolnie ustawić grzejnik w każdym pomieszczenie dostosowując temperaturę.

Grzejniki kanałowe mają zastosowanie w różnych rodzajach podłogi: panele, deski, płytki ceramiczne, kamień, wykładzina dywanowa lub laminowana itp. Kanał przykryty jest drewnianą bądź aluminiową kratką/rusztem. Można również zamówić kratkę np. z drewna surowego i polakierować ją razem z parkietem, tworząc jednolitą całość. W razie potrzeby kratkę można bez problemu zdjąć, aby posprzątać we wnętrzu kanału.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ po sezonie grzewczym grzejnik można przykryć wypełnieniem, które włożone w miejsce kratki przede wszystkim chroni je przed kurzem , ale i również daje nam więcej przestrzeni, czego nie można powiedzieć o tradycyjnym grzejniku.. Wypełnienie do kratki można wykonać z materiału, który mamy zastosowany na całej podłodze.